Sala LPS din Dealul Copoului a găzduit luni seara, pe 10 octombrie 2016, meciul CSM Politehnica Iaşi – KSE Târgu Secuiesc 6-0 (3-0) din etapa a VI-a din Liga I de futsal.
new-b01410ef2e8b6091f76e0dfd86af3d5dÎn două reprize identice ca scor, unde dominarea gazdelor a fost categorică şi fără dubii,elevii antrenorului-jucător Gabi Dobre au înscris şase goluri în poarta oaspeţilor din Târgu Secuiesc, prin Radu Pisică (min. 4), Adrian Călugăreanu (min. 10), Adrian Căşineanu (autogol – min. 18, la acţiunea ieşeanului Victor Mandea), Liviu Ruxandari (min. 22), Narcis Cataramă (min. 25) şi Valentin Pricop (min. 31). Moldovenii puteau însă mări scorul în favoarea lor pe tabela de marcaj, dar bara s-a opus şutului lui Pisică (min. 5), iar portarul oaspeţilor, Gabriel Bunduc a avut câteva intervenţii salvatoare care au limitat scorul la doar un… “set la zero” pentru CSM Poli!
Meciul a fost arbitrat excelent de brigada Vlad Ciobanu (Iaşi) – Petre Meterciuc (Tg. Neamţ), rezervă fiind Marian Carp (Galaţi), iar observator federal Doru Balmuş, tot din Galaţi.

Au evoluat echipele:
CSM Poli Iaşi: Marius Chiriac – Liviu Ruxandari, Narcis Cataramă, Radu Pisică (căpitan), Adrian Călugăreanu, apoi Ioan Grigoraş – Gabriel Dobre, Victor Mandea, Valentin Pricop, Bogdan Botezatu, Cosmin Stan, Robert Mircia. Antrenori: Gabriel Dobre (principal) şi Florin Nichifor (secund). Preparator fizic: Florin Trofin. Maseur: Marian Sărbătoare. Director sportiv: Ştefan Tudorache. Team-manager: Ionel Popa. Director de marketing: Vlad Baban. Ofiţer de presă: Dan Teodorescu.
KSE Târgu Secuiesc: Gabriel Bunduc (căpitan) – Attila Gall, Tamas Gazdo, Attila Csulak, Adrian Căşineanu, apoi Csaba Szilard Tompa, George Fozokos, Robert Bukur, Gothard Gazdo, Jozsef Gazda. Antrenor: Attila Incze.