Share

Atletul Cristian-Marian Moşoiu (CSA Steaua) a câştigat în weekend ambele titluri de campion naţional la alergare montană, la Câmpulung Muscel, atât pe distanţă lungă, dar şi pe distanţă scurtă.

În concursul pe distanţă lungă, Moşoiu (2:38:24.22) a fost urmat în clasament de colegul său Andrei Gabriel Preda (2:42:34.48) şi de Andrei Ivănescu-Gliga (CSU Cluj-Napoca, 2:51:22.18), potrivit site-ului FRA.

La feminin s-a impus Andreea Alina Pîşcu, de la CS Ştiinţa Bacău (3:12:25.95), urmată de două atlete de la CSM Cluj-Napoca, Crina Buzgan (3:23:49.48) şi Ionela Viorica Dobriţă (3:39:42.66).

Pe echipe, primul loc a fost ocupat la masculin de CSU Cluj-Napoca (Andrei Ivănescu-Gliga,