Share

Mihaela Huncă este deputat de Botoșani ales în 2016, pe listele PSD. A părăsit PSD în septembrie 2018, fiind deputat neafiliat până în mai 2019 când a devenit membru al Pro România, intrând în grupul parlamentar al acestui partid, în prezent fiind vice-lider al grupului din februarie 2020.

Membră în nenumărate Comisii de specialitate, Huncă nu se poate lăuda cu niciun rezultat notabil

Citeste si   (P) Marius Budăi, deputat PSD: „Refuz pensia specială de parlamentar. Îmi voi da demisia în ultima zi de mandat, ca să nu întrunesc condiția legală pentru acordarea acesteia”

Ca parlamentar, Mihaela Huncă a făcut parte din Comisia pentru drepturile omului, culte şi problemele minorităţilor naţionale (noiembrie 2018 – septembrie 2019); Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport (până în octombrie 2018), fiind și Secretar al Comisiei (până în iunie 2018).

 » citește mai departe


Share
DISTRIBUIȚI

LĂSAȚI UN MESAJ