Share

CSM Bucureşti a fost învinsă de echipa rusă Rostov pe Don, cu scorul de 27-22 (16-10), joi seara, în Sala Polivalentă ''Ioan Kunst-Ghermănescu'' din Capitală, într-un meci restant din Grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin.

CSM a pierdut fără drept de apel meciul care a fost şi un duel al antrenorilor Adrian Vasile şi Per Johansson, foşti (la CSMB) şi actuali colaboratori (la naţionala Muntenegrului).

''Tigroaicele'' au comis multe erori în prima repriză, iar Rostov a avut şi opt goluri avans, 16-8, iar la pauză a avut un avantaj de şase goluri, 16-10. CSM Bucureşti nu a condus niciun moment în acest meci,