Share

 

Rezultate parțiale alegeri locale 2020. Social-democrații au reușit să obțină 20 de mandate la șefia consiliilor județene la nivel național, cu trei mai multe decât liberalii, în timp ce UDMR a obținut patru mandate.

HARTA consiliilor județene. Rezultatele pot fi urmărite pe Realitatea.net

Rezultate parțiale alegeri locale 2020. Care sunt președinții consiliilor județene după alegerile locale din 27 septembrie 2020:

 

Citeste si   Nicușor Dan, validat primar al Capitalei

ALBA: Ioan Dumitrel (PNL)

ARAD: Iustin Cionca (PNL)

ARGEȘ: Ion Mânzână (PSD)

BACĂU: Valentin Ivancea (PSD)

BIHOR: Ilie Bolojan (PNL)

BISTRIȚA-NĂSĂUD: Emil Radu Moldovan (PSD), susținut de Alianța pentru Bistrița-Năsăud

BOTOȘANI: Doina Fedorovici (PSD)

BRAȘOV: Adrian Ioan Veștea (PNL)

BRĂILA: Francisk Chiriac (PSD)

BUZĂU: Petre Emanoil Neagu (PSD), susținut de Alianța PSD-Pro Buzău

CARAȘ-SEVERIN: Romeo Dunca (PNL)

CĂLĂRAȘI: Vasile Iliuță (PSD)

CONSTANȚA: Mihai Lupu (PNL)

Citeste si   Se pregătesc noi MĂSURI. Anunț IMPORTANT făcut de premierul Ludovic Orban

COVASNA: Tamaș Sandor (UDMR)

CLUJ: Alin Tișe (PNL)

DÂMBOVIȚA: Corneliu Ştefan (PSD)

DOLJ: Cosmin Vasile (PSD), susținut de Alianța PSD-ALDE Dolj

GALAȚI: Costel Fotea (PSD)

GIURGIU: Dumitru Beianu (PNL)

GORJ: Cosmin Popescu (PSD)

HARGHITA: Borboly Csaba (UDMR)

HUNEDOARA: Laurenţiu Nistor (PSD)

IALOMIȚA: Marian Pavel (PSD)

IAȘI: Costel Alexe (PNL)

ILFOV: Robert Thuma (PNL)

MARAMUREȘ: Ion Bogdan (PNL)

MEHEDINȚI: Aladin Georgescu (PSD)

MUREȘ: Peter Ferenc (UDMR)

Citeste si   Înregistrare bombă cu mâna dreaptă a lui Sebastian Ghiță. Ce zice Iacobescu despre omul de afaceri fugar

NEAMȚ: Ionel Arsene (PSD), susținut de Alianța pentru modernizarea Neamțului 2020 (PSD-ALDE-PPUsl)

OLT: Marius Oprescu (PSD)

PRAHOVA: Iulian Dumitrescu (PNL), susținut de Alianța PNL-USR-PLUS

SATU MARE: Pataki Csaba (UDMR)

SĂLAJ: Dinu Iancu Sălăjanu (PNL)

SIBIU: Daniela Cîmpean (PNL)

SUCEAVA: Gheorghe Flutur (PNL)

TELEORMAN: Adrian Gâdea (PSD)

TIMIȘ: Alin Nica (PNL)

TULCEA: Horia Teodorescu (PSD)

VASLUI: Dumitru Buzatu (PSD)

VÂLCEA: Constantin Rădulescu (PSD)

VRANCEA: Cătălin Toma (PNL)


Share
DISTRIBUIȚI

LĂSAȚI UN MESAJ