Share

Echipa de fotbal Under-21 a României a învins selecţionata similară a Maltei cu scorul de 4-1 (4-0), marţi seara, pe Stadionul ''Marin Anastasovici'' din Giurgiu, în Grupa a 8-a a preliminariilor Campionatului European de tineret din 2021.

Echipa României, fără câţiva jucători importanţi, dar şi fără selecţionerul Adrian Mutu, autoizolat după cazurile de coronavirus din lot, s-a impus prin golurile marcate de Alexandru Măţan (17), Dennis Man (27, 40 – penalty), George Ganea (36), respectiv Omar Elouni (51).

Tricolorii au controlat meciul, au dominat clar prima repriză, când mai puteau marca, dar au jucat modest după pauză,